Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się zużywają oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar