Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj ogrodzenie Winylowe są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Żeby można się było dostać na teren własnej posesji niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama.
Rozumie się samo przez się że bramy oraz furty ogrodzeniowe winny być masywnie zrobione ponieważ narażone są na znacznie większe obciążenie aniżeli pozostała cześć ploty PCV na plot i bramkę ze sztachet. Wskutek tego jakie winny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża żeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna również umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe przeważnie są zamontowane nad murkiem furtka powinna być troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe ażeby balaski plastykowe na plot i furtkę ze sztachetek było równej wielkości.

Przy wyborze balaski PCV na plot i furtkę sztachetowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna względnie rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć w rachubę fakt że plot z Winylu przy bramie winno być na tyle długie ażeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, niemniej jednak przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te dwa elementy ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ploty PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachetek wyglądało homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie można zastosować do zapełnienia bramy względnie furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar